5 powodów, dla których warto kupić gry planszowe ! - Tanie-zakupy.pl | Blog

Blog Post

5 powodów, dla których warto kupić gry planszowe !
Gry

5 powodów, dla których warto kupić gry planszowe ! 

Gry planszowe towarzyszą ludziom od lat. Jest to świetny sposób na relaks oraz spędzenie czasu z bliskimi. W dzisiejszych czasach, kiedy wszyscy jesteśmy zabiegani, nie wyobrażając sobie chwili bez telefonu, taka chwila oderwania od tego wszystkiego dobrze nam zrobi.

 

  • Wspólny czas z bliskim

To chyba najlepszy powód grania w planszówki. Szczególnie teraz, gdy za oknem chłód a dni są krótkie spędzenie wspólnego popołudnia z dziećmi czy znajomymi to świetna alternatywa. Wspólne pasje często rozwijają się w prawdziwe przyjaźnie, dlatego warto grać w gry planszowe, jak najczęściej.

 

  • Komputer i telefon schodzą na dalszy plan

Nie da się ukryć, że jest to problem XXI wieku. Już nawet dzieci coraz częściej są uzależnione od telefonów, bez których się nie rozstają. W dzisiejszych czasach wyświetlacze już nie są tak szkodliwe jak jeszcze kilkanaście lat temu, mimo wszystko stałe ich użytkowanie męczy oczy. Gra planszowa z bliskimi powoduje odprężenie dla oczu oraz zbliża ludzi do siebie. Jest to ciekawy sposób na spędzenie czasu z dziećmi po całym dniu pracy i szkoły, które również oderwą się od komputera.

 

  • Odprężenie psychiczne i relax

Ciekawa gra planszowa doskonale odrywa od codziennego natłoku myśli pozwalając organizmowi na pełen relax. Życie w ciągłym stresie podwyższa poziom kortyzolu, który bardzo negatywnie wpływa na cały organizm. Takie odprężenie pomoże nie tylko wywołać w nas pozytywne emocje, ale także pozwolą na zmniejszenie stresu, którego doświadczamy w pracy przy jednoczesnej możliwości spędzenia czasu z bliskimi.

 

  • Rozwijają umysł i wyobraźnię

Dzisiejsze gry planszowe znacznie różnią się od tych, gdzie rzucało się tylko kostką. Wymagają one bowiem myślenia oraz planowania, dlatego nasz mózg jest zmuszony do pracy. Pamiętaj, że nieużywane komórki obumierają, dlatego warto umysł stale trenować. Nie da się ukryć, że spędzony czas na Facebooku czy Instagramie nie wymaga od naszego mózgu żadnej aktywności. Na rynku są dostępne różne gry, które nie tylko uczą analitycznego i strategicznego myślenia, ale również planowania wydatków i przychodów. Z gier można się naprawdę wiele nauczyć.

Warto zachęcać dzieci od najmłodszych lat do grania, ponieważ w ten sposób trenujemy ich mózg oraz pozwalamy pociechą na zdobywanie ciekawych umiejętności. Często, aby wygrać planszówkę muszą wykazać się sprytem i zaradnością, które w przyszłości im się przydadzą.

 

  • Śmiech i pozytywne endorfiny

Gry planszowe wywołują wiele emocji, jednak najczęściej są to te pozytywne emocje, które bardzo dobrze wpływają na pracę całego organizmu. Nawet nieporozumienia i błędnie obrana strategia wywołują w nas śmiech i radość.

 

Tak, więc gry planszowe to idealny pomysł zarówno dla małych, jak i dużych. Dzięki nim możemy się nie tylko lepiej poznać, ale również wspólnie spędzić czas.

Sprawdź pozostałe gry planszowe.

Zobacz Również

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *