Jak skutecznie schudnąć w nowym roku? - Tanie-zakupy.pl | Blog

Blog Post

Jak skutecznie schudnąć w nowym roku?
Fitness

Jak skutecznie schudnąć w nowym roku? 

Nowy rok to czas nowych wyzwań i planów. Najczęściej myślimy o zrzuceniu kilku zbędnych kilogramów, jednak nie zawsze wiemy, jak się za to zabrać. Jeżeli zależy Ci na spaleniu tkanki tłuszczowej, uzyskaniu świetnej figury bez efektu jo-jo to dobrze trafiliście.

 

Aby skutecznie schudnąć w pierwszej kolejności należy zmienić nawyki żywieniowe. Nie warto stosować restrykcyjnych diet, ponieważ prędzej czy później nie wytrzymamy na nich i wrócimy do starych przyzwyczajeń. Wystarczy, że będziemy się zdrowo odżywiać, białą mąkę zamienimy na pełnoziarnistą, biały ryż i makaron zastąpimy brązowym, zapomnimy o kupnych słodyczach i kolorowych napojach na rzecz zdrowych przekąsek oraz raz na zawsze przestaniemy podjadać między posiłkami.

 

Pamiętaj, że sama dieta nie wystarczy, jeżeli chcesz schudnąć na dłuższą metę i pięknie wyrzeźbić ciało to musisz zacząć ćwiczyć. W Internecie można znaleźć wiele treningów i wskazówek, jak należy to robić, jednak nic nie przynosi takich efektów, jak regularne ćwiczenia z motylkiem.

Motylek do ćwiczeń doskonale ujędrnia mięśnie nóg, pośladków, brzucha oraz klatki piersiowej. Ten wielofunkcyjny przyrząd nie dość, że zajmuje niewiele miejsca to naprawdę skutecznie pomoże w wyszczupleniu sylwetki.

Dodatkowo taki trening w zaciszu własnego domu pozwoli wzmocnić mięśnie oraz podkręcić metabolizm co na diecie jest bardzo ważne.

 

Przykładowe ćwiczenia z motylkiem

  • Ćwiczenia z motylkiem na uda

To najpopularniejsze ćwiczenie z wykorzystaniem agrafki (motylka do ćwiczeń). Usiądź wygodnie na krześle tak, aby stopami dosięgać podłogi. Motylka umieść między nogami i ściskaj powoli. Pamiętaj o prostych plecach. Wykonuj 3 serię po 20 powtórzeń i już po 2 tygodniach zauważysz efekty.

  • Ćwiczenia na jędrny biust z motylkiem

Ćwiczenie bardzo podobne do poprzedniego. Usiądź na krześle w takiej samej pozycji, jak przed chwilą złap motylka oburącz na wysokości klatki piersiowej i powoli ściskaj. Wykonuj 3 serię po 20 powtórzeń a na efekty nie będzie trzeba długo czekać.

Sprawdź pozostałe produkty z działu fitness.

Zobacz Również

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *