Jak wykorzystać gumy do ćwiczeń, aby schudnąć? - Tanie-zakupy.pl | Blog

Blog Post

Jak wykorzystać gumy do ćwiczeń, aby schudnąć?
Fitness

Jak wykorzystać gumy do ćwiczeń, aby schudnąć? 

Wraz z nadejściem nowego roku obiecujemy sobie, że tym razem schudniemy! Jednak nie zawsze wiemy od czego zacząć. Proponujemy rozpocząć regularne treningi z gumą do ćwiczeń, które z dnia na dzień cieszą się coraz większą popularnością.

 

Guma do ćwiczeń nazywana inaczej opaską oporową to nic innego, jak rozciągliwa opaska, dzięki której można wykonać trening praktycznie całego ciała. Jest mała, dlatego bez problemu możesz ją zabrać do parku, na siłownię czy na wakacje.

Ćwiczenia z użyciem gumy doskonale wzmocnią i uelastycznią mięśnie, dzięki temu doskonale wyrzeźbimy swoją sylwetkę oraz zapomnimy o bólu kręgosłupa. Największą zaletą treningu z gumą oporową jest wykorzystanie ciężaru własnego ciała. Aby dopasować odpowiednią intensywność treningu do naszego ciała należy wybrać odpowiednią gumę. Nie może ona być zbyt rozciągliwa, ponieważ nie przyniesie zamierzonego efektu i tak samo w drugą stronę nie może stawiać zbyt dużego oporu.

Odchudzanie wymaga wyrzeczeń i regularności tylko wtedy można osiągnąć zamierzony cel. Ćwicząc z gumą oporową bez problemu wyrzeźbisz talię, brzuch, ramiona czy pośladki. Jeżeli połączysz trening z odpowiednio zbilansowaną dietą efekt gwarantowany.

 

Przykładowe ćwiczenia

  • Leżenie na boku z podnoszeniem nogi

Połóż się na boku i załóż gumę trochę powyżej kolan. Zegnij nogi w kolanach pod kątem 90 stopni. Zacznij podnosić jedną nogę do góry i powtórz 10 razy. Następnie odwróć się na drugi bok i powtórz analogicznie ćwiczenie na drugą nogę.

  • Przysiady

Stań w rozkroku na szerokość bioder i załóż gumę powyżej kolan. Wykonuj przysiady z wypychaniem kolan na zewnątrz.

Sprawdź pozostałe produkty z działu fitness.

 

Następny

Jak wykorzystać gumy do ćwiczeń, aby schudnąć?

Zobacz Również

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *