Jak zachęcić dziecko do kąpieli? - Tanie-zakupy.pl | Blog

Blog Post

Jak zachęcić dziecko do kąpieli?
Porady

Jak zachęcić dziecko do kąpieli? 

Pluskanie się w wannie nie wszystkim dzieciom kojarzy się dobrze. Niektóre dzieci wpadają w histerię na hasło kąpanie. Dlatego warto na początku znaleźć przyczynę niechęci dziecka do kąpania?

Powodów tak naprawdę może być wiele. Z reguły dzieci uwielbiają się kąpać, jednak czasami przykre doświadczenia w czasie kąpieli mogą spowodować niemiłe wspomnienia. Za gorąca woda, której dziecko nie lubi lub za zimna. A może wpadło mu do oczka mydło, które później bardzo piekło? Czasami mała drobnostka, która dla nas jest nieistotna dziecku na długo zostaje w pamięci.

Dlatego warto rozbudzić w dziecku od nowa miłość do kąpieli. Przede wszystkim spraw, aby dziecko czuło się bezpieczne. Kąpiel ma działać relaksująco i odprężająco a nie stresować dziecko.

Warto przygotować komfortowe warunki dla dziecka i nagrzać wcześniej pomieszczenie, w którym ma się kąpać, aby nie zmarzło. Zawsze sprawdzaj wodę przed włożeniem dziecka do wanny. Temperatura wody najlepiej, gdy wynosi 37 stopni. Jednak niektóre dzieci wolą delikatnie cieplejszą wodę, dlatego obserwuj swoją pociechę, jak się zachowuje.

Aby przekonać dziecko do kąpieli musisz je koniecznie czymś zachęcić. Idealnie w tym celu sprawdzi się maszynka do robienia piany.

Jest to doskonała zabawka, która z pewnością przekona dziecko do spróbowania kąpieli a codzienna rutyna stanie się czystą przyjemnością. Krab tworzący pianę dodatkowo posiada możliwość odtwarzania dziecięcych melodyjek.

Poznaj inne akcesoria do kąpieli.

Zobacz Również

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *