Na co zwrócić uwagę kupując czajnik elektryczny? - Tanie-zakupy.pl | Blog

Blog Post

Na co zwrócić uwagę kupując czajnik elektryczny?
Porady

Na co zwrócić uwagę kupując czajnik elektryczny? 

Czajnik elektryczny to urządzenie, które znajduje się chyba w każdym domu. Obecnie na rynku znajduje się bardzo wielu producentów czajników elektrycznych, którzy stale wprowadzają nowe udoskonalenia. Na co więc zwrócić uwagę podczas zakupu?

Na pierwszy rzut oka rozważamy najczęściej kwestię wizualną, czyli czarny czy biały a może przezroczysty. Kolorów czajników elektrycznych na rynku jest naprawdę sporo. Do tego dochodzi model nowoczesny czy w stylu retro? Wszystko tak naprawdę zależy od wystroju naszej kuchni oraz naszych indywidualnych upodobań.

Najważniejsze cechy czajnika, na które warto zwrócić uwagę

  • Po pierwsze pojemność czajnika i obudowa

To jaką pojemność wybierzemy z pewnością jest zależne od wielkości naszej rodziny. Mieszkając samemu z pewnością wystarczy nam czajnik o pojemności 0.5 litra. Natomiast dla 3-4 osobowej rodziny zdecydowanie lepiej pomyśleć o 1.5 litrowym czajniku.

Wybierając pojemność czajnika należy również wziąć pod uwagę czy używamy go tylko do zalania wrzątkiem herbaty czy cały dzień korzystamy z przegotowanej wody. Jeżeli tak warto zakupić czajnik elektryczny Xiaomi MI smart, który dzięki specjalnej obudowie utrzymuje wodę nawet do 12 godzin ciepłą. Dodatkowo dzięki temu oszczędzamy na prądzie, ponieważ nie musimy jej co chwilę podgrzewać.

  • Rodzaj i moc grzałki

Moc grzałki w czajniku elektrycznym wpływa na prędkość zagotowania wody, więc im wyższa tym lepiej. Oczywiście ma to również wpływ na cenę, ponieważ mocniejsza grzałka wpływa na wyższą cenę czajnika.

Czajniki posiadająca płaską grzałkę są lepsze w użytkowaniu ze względu na mniejszą ilość osadzającego się kamienia w porównaniu z grzałkami spiralnymi.

  • Sterowany przez aplikację

W ostatnich czasach co raz więcej osób zwraca na to uwagę, ponieważ jest to niezwykle praktyczna i wygodna funkcja, która pozwala na włączanie czajnika przez telefon za pomocą aplikacji. Nie wszystkie czajniki posiadają taką funkcję.

Sprawdź pozostałe aktualne czajniki, wybierz najlepszy dla siebie.

Zobacz Również

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *