Jaką wybrać szczoteczkę do zębów? - Tanie-zakupy.pl | Blog

Blog Post

Jaką wybrać szczoteczkę do zębów?
Porady

Jaką wybrać szczoteczkę do zębów? 

Regularne dbanie o higienę jamy ustnej jest bardzo ważne. Aby cieszyć się zdrowymi zębami należy dobrze się odżywiać, unikać produktów, które powodują przebarwienia, rzucić palenie oraz stosować odpowiednią szczoteczkę.

Obecnie na rynku istnieje bardzo wiele szczoteczek. Do najbardziej popularnych zaliczamy szczoteczki soniczne oraz elektryczne.

Czym różni się szczoteczka soniczna od elektrycznej?

Szczoteczka soniczna cieszy się doskonałą opinią wśród stomatologów. Szczoteczka elektryczna wykonuje nawet do 45000 tysięcy ruchów na minutę. Posiada okrągłą główkę, która wykonuje ruchy oscylacyjne natomiast szczoteczki soniczne są zbudowane z podłużnej końcówki, która działa wymiatająco, dlatego zyskuje znaczną przewagę nad szczoteczką elektryczną.

Tak naprawdę ciężko porównań te obie szczoteczki, ponieważ zasada ich działania jest zupełnie inna i szczoteczka elektryczna nigdy nie dorówna szczoteczce sonicznej, która wykorzystuje fale dźwiękowe.

To właśnie dzięki nim powstają drgania, które docierają do wszystkich przestrzeni między zębowych usuwając płytkę nazębną oraz nagromadzone bakterie.

Szczoteczka elektryczna niestety nie jest w stanie dotrzeć do wszystkich zakamarków w jamie ustnej.

Jeżeli zależy Ci na pięknych i zdrowych zębach to szczoteczki soniczne czyszczą je o wiele dokładniej. Dodatkowo są rekomendowane przez specjalistów.

Szczoteczki Soniczne dla Dzieci i Dorosłych – Sprawdź Teraz!

Zobacz Również

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *