Jak urządzić pokój dla dziecka? - Tanie-zakupy.pl | Blog

Blog Post

Jak urządzić pokój dla dziecka?
Porady

Jak urządzić pokój dla dziecka? 

Planujesz urządzić pokój dla swojego dziecka, ale nie bardzo wiesz od czego zacząć? Dzięki nam dowiesz się na co warto zwrócić uwagę i jakie ciekawe elementy można wykorzystać, aby ładnie urządzić pokój dziecięcy.

 

Po pierwsze zanim zaczniesz cokolwiek kupować ustal jedną wspólną kolorystykę, aby pokój pięknie komponował się w jedną całość. Pamiętaj, że wbrew pozorom dzieci lubią harmonię i spokój, dlatego w pokoju musi panować ład i porządek. Wybieraj elementy w różnych odcieniach, ale z jednej gamy kolorystycznej.

 

Podpowiedzi co warto wybrać urządzając pokój dla dziecka:

Zegar ścienny – to doskonała ozdoba pokoju. Dodatkowo daje możliwość nauki od najmłodszych lat, kiedy dziecko uczy się odczytywać, która jest godzina.

Lampka nocna dla dzieci – to jeden z najważniejszych elementów pokoju, gdyż zazwyczaj dzieci boją się ciemności. Lampka w kształcie króliczka pełni również rolę dekoracyjną. Jej nietuzinkowy kształt z pewnością spodoba się każdemu maluchowi. Dodatkowo trzystopniowa regulacja jasności pozwala na dostosowanie światła do sytuacji.

 

Pudełko na zabawki – każdy rodzić wie, że dziecięce zabawki można znaleźć dosłownie wszędzie, dlatego warto pomyśleć o pudełku na zabawki, które pozwoli na uporządkowanie mieszkania. Warto kupić kilka pudełek, które pozwolą na podział zabawek i ułatwią utrzymanie porządku.

Kolorowy dywan – pokój dziecięcy to specjalne miejsce w domu, w którym spędzamy bardzo dużo czasu szczególnie na podłodze bawiąc się z dzieckiem. Dywan w pokoju jest bardzo ważny, ponieważ pełni funkcję termiczną. Dziecko nie powinno bawić się na zimnej i twardej podłodze. Dodatkowo dobrze dobrany dywan jest piękną ozdobą pokoju dziecięcego oraz pozwala na edukację dziecka poprzez kolory, cyfry czy literki znajdujące się na nim.

 

Miarka wzrostu – jest nie tylko pięknym elementem dekoracyjnym, ale także pozwala na mierzenie dzieci co jest piękną tradycją w domu.

 

Namiot dla dzieci – jest to zdecydowanie hit ostatnich lat. Dzieci uwielbiają się chować i mieć swoje miejsce dla siebie. Dodatkowo namiot to doskonałe miejsce na wyciszenie dziecka, które może spokojnie uciąć sobie w nim poobiednią drzemkę.

Zobacz Również

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *