Żel antybakteryjny do rąk - przydatne informacje ! - Tanie-zakupy.pl | Blog

Blog Post

Żel antybakteryjny do rąk – przydatne informacje !
Porady

Żel antybakteryjny do rąk – przydatne informacje ! 

W dzisiejszych czasach czyste ręce są bardzo ważne. Mycie rąk to podstawa, jednak nie zawsze mamy taką możliwość. W takich sytuacjach warto używać żelów antybakteryjnych, które pozwolą na skuteczną dezynfekcję skóry rąk.

Co to jest żel antybakteryjny?

Jest to specjalny preparat, który rozprowadza się na powierzchni dłoni w awaryjnych sytuacjach, gdy nie mamy dostępu do wody z mydłem. Jest on prosty w użyciu i nie wymaga spłukiwania. Szybko wsiąka w skórę zabijając wirusy, bakterie i chorobotwórcze drobnoustroje, które mogą wywoływać groźne choroby.

Jak działa żel antybakteryjny?

Musimy pamiętać, że choć żel antybakteryjny doskonale zabija wirusy i bakterie to nigdy nie zastąpi mycia rąk wodą z mydłem. Żel antybakteryjny głownie składa się z alkoholu, który niszczy wszystkie drobnoustroje, jednak to, że Twoje dłonie będą nieskazitelnie odkażone nie znaczy, że będą czyste. Żele antybakteryjne nie wycierają brudu, kurzu czy potu. Po umyciu dłoni wodą z mydłem możesz mieć wrażenie, że Twoje dłonie są o wiele czystsze, jednak nie znaczy to, że nie ma na nich bakterii.

W obecnej sytuacji warto zawsze mieć pod ręką żel antybakteryjny, ponieważ jest to szybki i bezpieczny sposób na dezynfekcję rąk.

Zobacz Również

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *