Jak wykonać samemu masaż limfatyczny? - Tanie-zakupy.pl | Blog

Blog Post

Jak wykonać samemu masaż limfatyczny?
Porady

Jak wykonać samemu masaż limfatyczny? 

Masaż limfatyczny cieszy się coraz większym zainteresowaniem w ostatnich czasach. Jego silne właściwości pielęgnacyjne są bardzo mocno cenione. Jednak większość osób decyduje się na masaż limfatyczny ze względów zdrowotnych.

Masaż lub drenaż limfatyczny jest stosowany w przypadku obrzęków spowodowanych zastojem limfy. Masaż polega na przepchnięciu i usprawnieniu przepływu krwi i limfy do węzłów chłonnych. Taki masaż można wykonać spokojnie samemu we własnym domu. Wcale nie musisz wydawać fortuny na drogie zabiegi u masażystów.

Masaż limfatyczny należy wykonać najlepiej w pozycji siedzącej zaczynając od stóp. Pamiętaj, aby stopy położyć na wysokiej poduszce, ponieważ takie działanie usprawni przepływ limfy.

Zanim przystąpisz do prawidłowego masażu najpierw rozgrzej węzły chłonne, które znajdują się w brzuchu, pachwinach oraz pod kolanami. W tym celu masuj te miejsca przez kilka minut okrągłymi ruchami. Wykonuj to delikatnie nie spiesząc się. Spróbuj się przy tym zrelaksować. Po rozgrzaniu węzłów chłonnych rozpocznij masaż.

Na początku głaskaj delikatnie skórę posuwistym ruchem w górnym kierunku zaczynając od stóp. Jeżeli palce również są obrzmiałe nie pomijaj ich w masażu. Następnie staraj się delikatnie ugniatać ciało również w kierunku węzłów chłonnych, czyli w górę.

Jeżeli ciężko Ci wykonać taki masaż rękoma to możesz wykorzystać do niego proste urządzenia, jak drążek do masażu czy masażer rolkowy.

Masażer rolkowy

 

Ręczny masażer, który doskonale sprawdzi się podczas masarzu limfatycznego lub ujędrniającego. Masażer jest cichy w użyciu, dlatego taki masaż możesz wykonać spokojnie podczas oglądania telewizji. Masażer może być wykorzystany zarówno na suchą, jak i mokrą skórę.

 

 

 

Drążek do masażu

 

Drążek do masażu doskonale sprawdza się przy drenażu limfatycznym. Jest prosty w użyciu, dlatego każdy sobie z nim poradzi. Dodatkowo można go wykorzystać do pleców, ramion a nawet szyi. Taki masaż pomaga na zakwasy oraz spięte mięśnie.

 

 

 

 

Poznaj pozostałe akcesoria do masażu.

Zobacz Również

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *