Dlaczego warto filtrować w domu wodę? - Tanie-zakupy.pl | Blog

Blog Post

Dlaczego warto filtrować w domu wodę?
must have

Dlaczego warto filtrować w domu wodę? 

W ostatnim czasie filtrowanie wody z dnia na dzień staje się coraz bardziej popularne. Filtracja wody jest bezpośredni związana z naszym zdrowiem, ponieważ według ostatnich statystyk woda z kranu ma bardzo negatywny wpływ na organizm ludzki.

Woda z kranu jest chlorowana, dodatkowo zawiera wiele szkodliwych substancji oraz jest najczęściej transportowana zanieczyszczonymi rurami.

Niestety wiele osób decyduje się na zakup wody butelkowej nie zdając sobie sprawy, że w ten sposób wyrządzają sobie jeszcze większą krzywdę oraz dodatkowo zaśmiecają planetę, ponieważ plastik jest niedegradowanym odpadem.

Czajnik do filtracji wody powinien znajdować się w każdym domu. Dzięki niemu możemy cieszyć się:

  • Czystą wodą

Woda filtrowana jest o wiele czystsza niż woda bezpośrednio z kranu, ponieważ zanieczyszczenia w postaci piasku, brudu, rdzy itp. Zatrzymują się na filtrze.

  • Smakiem i zapachem

Nie da się ukryć, że woda z kranu często brzydko pachnie i wcale nie mamy ochoty jej pić. Dzięki filtracji prawie cały chlor, który powoduje nieprzyjemny zapach zostaje zatrzymany. Dodatkowo niektóre filtry są wyposażone w węgiel aktywny, który jest znany ze swych właściwości absorpcyjnych. Dzięki temu usuwa pestycydy oraz zanieczyszczenia znajdujące się w wodzie.

  • Miękka woda

Dzięki wykorzystaniu dzbanka do filtracji wody część kamienia osadza się na filtrze i nie musimy już martwić się twardą wodą. Należy pamiętać, że w miękkiej wodzie kawa czy inne napoje zaparzają się o wiele lepiej.

 

Zobacz Również

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *