Leżaczek – bujaczek, dlaczego warto go mieć? - Tanie-zakupy.pl | Blog

Blog Post

Leżaczek – bujaczek, dlaczego warto go mieć?
Wskazówki

Leżaczek – bujaczek, dlaczego warto go mieć? 

Gdy spodziewamy się dziecka przygotowujemy się kompletując wyprawkę. Bardzo często na jej liście znajduje się leżaczek – bujaczek, jednak czy naprawdę warto go mieć?

Niemowlak zdecydowania wymaga wiele opieki i poświecenia czasu ze strony rodziców, którzy często szukają pomocnych gadżetów, aby chwilę odpocząć, jednak czy jest on zdrowy dla naszej pociechy?

 

Leżaczek – bujaczek posiada bardzo wiele zalet. Dziecko przede wszystkim ma położoną główkę wyżej, więc widzi co się dzieje dookoła. Jednocześnie działa to w drugą stronę my widzimy dziecko, dlatego przygotowując obiad mamy je na oku i wiemy, że jest bezpieczne.

Dodatkowe funkcje bujaczka, jak włączenia melodyjek, kolorowe grzechotki czy maskotki zawieszone na drążku zachęcają dziecko do zabawy i wpływają na jego pozytywny rozwój.

Bujaczki w zależności od wybranego modelu posiadają możliwość włączenia wibracji lub bujania co pozwala na uspokojenie dziecka oraz spokojny sen.

Taki leżaczek ma również regulowaną wysokość, dlatego spokojnie może być wykorzystane jako pierwsze krzesełko do karmienia. Ściągany pokrowiec pozwala na zachowanie czystości, dzięki możliwości regularnego prania.

 

Krąży wiele negatywnych opinii na temat bujaczków, niestety nie są one prawdziwe. Bujaczki owszem mogą być niebezpieczne dla zdrowia naszej pociechy, ale tylko wtedy, kiedy zaczniemy ich używać notorycznie po kilka godzin dziennie. Chwilowe korzystanie z bujaczka w ciągu dnia, aby umożliwić sobie codzienne wykonywanie czynności z pewnością nie jest szkodliwe dla dziecka.

Sprawdź inne Leżaczki i bujaczki.

Zobacz Również

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *