Bezdotykowy dozownik do dezynfekcji rąk - na co zwrócić uwagę przy zakupie? - Tanie-zakupy.pl | Blog

Blog Post

Bezdotykowy dozownik do dezynfekcji rąk – na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Wskazówki

Bezdotykowy dozownik do dezynfekcji rąk – na co zwrócić uwagę przy zakupie? 

W czasach Koronawirusa stała dezynfekcja rąk jest nie tylko obowiązkowa, ale również konieczna. Nie da się ukryć, że na dłoniach znajduje się bardzo wiele chorobotwórczych bakterii i wirusów. Częste mycie rąk pozwala na zachowanie higieny i bezpieczeństwo. Należy pamiętać, aby ręce myć bardzo dokładnie z każdej strony, najlepiej używając do tego ciepłej wody i mydła.

W wielu miejscach zaczęły pojawiać się bezdotykowe dozowniki do dezynfekcji rąk, które doskonale pozwalają na zachowanie najwyższych standardów sanitarnych.

Na rynku jest dostępnych bardzo wiele dozowników, które różnią się nie tylko ceną, ale również sposobem użytkowania. Na co, więc zwrócić uwagę kupując dozownik?

  • Budowa

Jest to bardzo ważna cecha dozownika. Ograniczenie kontaktu ze skórą do minimum pozwoli na zmniejszenie rozprzestrzeniania się chorobotwórczych drobnoustrojów.

  • Obsługa dozownika

Wybierając dozownik do dezynfekcji rąk warto zwrócić uwagę na sposób jego obsługi, ponieważ całkowicie bezdotykowy dozownik może wyeliminować rozprzestrzenianie groźnych wirusów.

Na rynku wyróżniamy kilka rodzajów dozowników. Dozowniki obsługiwane za pomocą przycisku czy pompki, jednak są to najrzadziej wybierane dozowniki ze względu na brak możliwości zachowania higieny. Dozowniki uruchamiane nogą bądź łokciem są one znacznie bezpieczniejsze, jednak mało wygodne. Najlepszą opcją zapewniającą nie tylko komfort, ale również bezpieczeństwo są dozowniki całkowicie bezdotykowe.

Posiadają one wbudowany czujnik ruchu oraz wymagają stałego podłączenia do prądu. Należy zauważyć, że automat podający jednorazową dawkę środka do dezynfekcji pozwala na oszczędność, ponieważ kontrolujemy jego zużycie.

  • Wkłady

Wkłady do dozownika wypełnione płynem antybakteryjnym mogą być jednorazowe lub wielokrotnego użytku.

Jednorazowe za każdym razem wymagają wymiany całego wkładu, natomiast wielokrotnego użytku mają możliwość napełniania.

Opcja wielokrotnego użytku jest zdecydowanie tańszym rozwiązaniem, ponieważ można kupować płyn w dużych paczkach, który jest o wiele tańszy niż jednorazowe wkłady.

Zobacz również inne dozowniki.

Zobacz Również

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *